„Sledujte mě na sociálních sítích a
dozvíte se tak novinky, aktuality a informace o chystaných akcích a projektech"

BLOG 5: Jak se teorie mění v praxi

Události a nejzajímavější čísla roku 2016 už teď v pátém blogu :).

Předchozí blog s názvem "Šest tisíc" se nesl ve znamení statistik. V podobném duchu budeme pokračovat i dnes. Tentokrát však minimálně o řád zajímavěji :). 6 tisíc zhlédnutí... Tolik nastřádala videa se skladbami z projektu "A Storm is coming" za pouhé dva měsíce od zveřejnění videa prvního. Číslo to pro mě bylo v pravdě uspokojivé, nicméně v kontextu Youtube opravdu zanedbatelné :). Kdybych při psaní předchozího blogu jen tušil co bude následovat... Ale pěkně popořadě :). 

Zatímco rok 2015 byl pro mě především rokem příprav a rokem, kdy jsem si uvědomil, že tvoření hudby je to, co čemu bych se chtěl věnovat naplno, rok 2016 byl rokem, kdy se pouhá teorie začala měnit v praxi. Řeknete si, že byste chtěli něco dělat, nevíte ale jak, nevíte co to obnáší. Prostě chcete. A někdy stačí opravdu jen chtít :). Chtít a vydržet!  

Hned z kraje roku již byly v plném proudu práce na výše zmíněném projektu pro Studio Fontána. Práce na skladbách trvaly až do konce března, další týdny probíhaly práce na videích  (O podrobnějším průběhu práce na projektu si můžete přečíst zde). Projekt byl vypuštěn do světa zhruba v polovině června a už v průběhu prázdnin jste některé skladby mohli slyšet v upoutávkách různých televizních stanic. Např. Skladbu "A Storm is coming" jste mohli více než 70x postřehnout v rámci upoutávky na jeden z letních zápasů Ligy mistrů na stanicích ČT1, ČT2 a ČT4 Sport. Skladba "Welcome!", která započala mou cestu se více než 80x objevila na stanicích Prima, Prima MAX a Prima Zoom. A stále hraje v jedné z upoutávek na dobrodružné pořady stanice Prima Zoom :). Dle statistik, které mám v současné době k dispozici (a které pokrývají prozatím pouze prázdninové měsíce) se ale nejvíce zadařilo skladbě "When the dreams become true", kterou jste jen v srpnu mohli na stanici Prima ZOOM zaznamenat téměř 200x. Skladby "Through the wormhole" a "The Ocean is mine" byly užity v rámci internetové televize Stream a videa ve kterých byly použity nastřádaly dohromady téměř 200 000 zhlédnutí.  

Když už jsme u těch zhlédnutí :)… Skladby z projektu do dnešního dne nakonec nastřádaly přes 31 tisíc zhlédnutí, na což jsem opravdu velmi pyšný. Na mém YT kanále ale svítí video s poněkud větším číslem. Ano mluvím o skladbě "Its Morphin Time!", zveřejněné 2. října. To za 3 měsíce zhlédlo více než 173 000 lidíPár dní po zveřejnění videa jsem měl to štěstí, že si mého videa všimlo několik webů zasvěcených fenoménu Power Rangers. Některé weby sdílely moje video  na všech přidružených sociálních sítích, jiné rovnou připravily krátký článek (viz foto) :). Za celé dění okolo videa s touto skladbou jsem nesmírně vděčný a děkuji každému kdo skladbu jakkoli sdílel, napsal komentáře, "lajkoval", kritizoval, či se jen podíval a poslechl :). 

Články o skladbě "Its Morphin time!" na brasilském a francouzském webu.

V roce 2016 jsem také započal spolupráci s nesmírně talentovaným animátorem Saruhanem Saralem, který stojí za veleúspěšným YT kanálem Mightyracoon!. Již v létě jsme se domluvili na spolupráci k webovému animovanému seriálu Spider-man: Web of Ashes. Tento projekt trochu pozastavily produkční starosti s druhým animátorem, avšak první epizoda spatří světlo světa už v řádu několika týdnů :). Soundtrack je kompletně hotový. Dalším společným projektem, na který se ale můžete těšit už za pár dní  je krátký filmem o souboji mezi Neuvěřitelným Hulkem a "videoherním" bohem Kratosem :). Upoutávka k očekávanému souboji nastřádala za pár týdnů už téměř 3 miliony zhlédnutíFanoušci jsou tedy opravdu natěšení. A mají na co být :). Hned po zveřejnění videa na kanálu Mightyracoon!, zvřením také video se soundtrackem na svém YT kanále, na serveru SoundcloudSe Saruhanem jsme se tento týden domluvili na dlouhodobé spolupráci, takže i v roce 2017 se můžete těšit na epické soundtracky, které budou doplňovat monumentální bitvy pop kulturních ikon. 

V roce 2016 jsem se také věnoval drobnějším projektů. Ať už šlo o různé výpomoci, soutěže, či krátkodobé záležitosti, každý z nich mi dal neuvěřitelně moc zkušeností a jsem rád, že jsem se na nich mohl jakkoli podílet. Nějaký čas jsem tradičně věnoval kapele Rimortis, která se po dvou letech (lehce řečeno) přešlapování na místě snad zase konečně rozeběhne a dotlačí do cílové čáry připravovanou desku.  

Nutno zmínit, že odcházející rok byl také plný nejrůznějších soukromých starostí. Nezbývá než doufat a věřit, že rok nadcházející bude v tomto ohledu lepší :). 

Na závěr bych Vám všem chtěl poděkovat za jakkoliv projevenou přízeň v roce 2016 a své rodině za nezměrnou podporu :).  

Do Nového roku Vám přeji hlavně hodně zdraví a klidu ! 

 

J.V.