„Sledujte mě na sociálních sítích a
dozvíte se tak novinky, aktuality a informace o chystaných akcích a projektech"

BLOG 4: Šest tisíc

Čtvrtý blog s velkou dávkou nejrůznějších čísel a zajímavostí (nejen) o projektu  "A Storm is coming". Jaké byly předchozí 2 měsíce a co bude následovat ? Odpověď se dozvíte ve článku :). 

Minulý týden jsem zveřejnil poslední video k projektu A Storm is coming pro Studio Fontána. Začal jsem 1. května skladbou Power equals responsibility (Spider-man:)), následovat ji měly 4 videa. Nakonec k ní díky rostoucímu zájmu a kladným zpětným vazbám přibylo videí 9 :). Těchto deset kousků nastřádalo za 2 měsíce dohromady téměř 6000 zhlédnutí, což je v kontextu Youtube popravdě malé číslo, nutno ale dodat, že s první zveřejněnou skladbou bylo na mém YT kanále pouze 18 věrných odběratelů :). Takže ve finále jde o docela uspokojivý výsledek :). Jelikož velká část z vás k tomuto číslu přispěla, moc bych Vám za to chtěl poděkovat!

Překvapivé ale je, že valná většina těchto zhlédnutí pochází ze zámoří, konkrétně potom ze států New York, Kalifornie a Texas :), za což může především už výše zmíněná skladba k připravovanému novému Spider-manovi (3441 zhlédnutí). Na nový film o Peteru Parkerovi se lidé evidentně velmi těší a tak vyhledávají všelijaké informace včetně těch o novém soundtracku. Např. v Austrálii se zase dobře vede skladbě Be carefull what you wish for :). Mé skladby se také těší oblibě např. v Mexiku, Velké Británii a Slovensku.

Nejvíce "lajků" na Facebooku posbírala skladba Together (27), na Youtube to byla skladba Power equals responsibility (71). Všech deset skladeb dohromady potom "lajků" 117 na FB a 138 na YT. Jsem rád, že se Vám také líbí moje obrázky, které každý týden zdobily úvodní fotku mé facebookové stránky, vždy tematicky k nejnovějšímu videu. Dnes zde najdete oficiální wallpaper k projektu v podobě koláže ze všech deseti použitých videí.

 Projekt skladby

Samotná výroba jednoho videa mi většinou trvala dva dny. Jeden den zabralo stříhání samotných filmů do cca 3 minutových klipů, další den jsem pracoval na zasazení těchto klipů do prostředí k animovanému logu JV. Potom už jsem jen přidával efekty :). Používal jsem program Adobe After Effects, který umožňuje vytvářet efektní videa i pro amatérského nadšence jako jsem já a to díky skvěle a jednoduše promyšlenému uživatelskému rozhraní :). Renderování tříminutového videa trvalo mému počítači vždy zhruba 2 hodiny.

Co dál? Rozhodl jsem se, že nadcházející neděli zveřejním další skladbu z projektu, tentokrát bez videa, prostřednictvím hudební sociální sítě Soundcloud (kde už teď najdete všechny ostatní zveřejněné skladby). O prázdninách se určitě podívám na nějaké zcela nové skladby. V hlavě mám pár nápadů a tematicky už mám jasno :). V nejbližších dnech až týdnech spatří světlo světa song z nového metalového projektu Martina Čopaka s názvem "Born to win", ke kterému jsem připravil orchestraci. Jde o velmi energický power-speed, takže fanoušci tohoto žánru si určitě přijdou na své.

A je tu ještě jeden projekt, který je hudbou blízké budoucnosti. Jeho podrobnosti si ale ještě nějaký čas nechám pro sebe. Jde o opravdu velkou věc, kterou nechci zakřiknout J.

Závěrem chci poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na propagaci mých videí přes Facebook. Především tedy mé rodině :). A také bych rád poděkoval Tomášovi Vaníčkovi, který mi pomáhal s překlady popisků na Youtube.

 

J.V.