„Sledujte mě na sociálních sítích a
dozvíte se tak novinky, aktuality a informace o chystaných akcích a projektech"

BLOG 3: A Storm is Coming

Je tu v pořadí už třetí blog! Tentokrát kompletně zasvěcený projektu pro Studio Fontána, který jsem v nedávné době dokončil. Projekt ponese název "A Storm is Coming" neboli "Přichází bouře", současně jde také o název desáté skladby, které je dle mého názoru jedna z nejvydařenějších. 

Na albu jsem začal pracovat v listopadu roku 2015, kdy jsme se s panem Zdeňkem Nedvědem (představitelem Studia Fontána) domluvili na teoretické podobě celého projektu. Přede mnou tedy stála výzva v podobě 50 minut materiálu filmové hudby, určené do filmových upoutávek a televizních, rádiových i webových spotů. Na svém "kontě" jsem měl v tu chvíli v daném žánru zkomponovanou pouze skladbu "Welcome!", díky které jsem zakázku získal. V prvních měsících jsem se tedy celkem hledal. Projevily se téměř nulové zkušenosti a strach z výsledku, který byl navíc podpořený určitými těžkými životními situacemi soukromého charakteru. Možná ale ten samý strach a ty samé události posléze posloužily jako motivační motor, který se spojil se zápalem, vášní, radostí, chutí do práce a podporou nejbližší rodiny. Do projektu jsem se tedy pořádně opřel až v polovině ledna. Od té doby se mi (až do 25. března) dařilo komponovat každý týden jednu skladbu a projekt jsem po

skladatelské stránce dokončil. V dalších týdnech jsem se věnoval převážně detailům, upravování a opravování, zkrátka finálnímu dolaďování a projekt zdárně dotlačit přes cílovou pásku 11. dubna, o čemž jsem Vás informoval na svých facebookových stránkách a Twitteru. Musím říct, že s každou dokončenou skladbou jsem se cítil jistější v kompozici i mixu a myslím, že jelikož jsou skladby seřazené přesně v pořadí, v jakém byly komponovány, je to celkem dobře slyšitelné už na první poslech. O finální mastering se postaral skladatel, producent a muzikant Pavel Marcel.

Počet skladeb se zastavil na číslovce 17. Nakonec jsem se rozhodl zařadit do projektu i Welcome!, jelikož je skladba s projektem úzce spjata. Stopáž jednotlivých skladeb se pohybuje mezi dvěma až čtyřmi minutami, což bylo vzhledem k zadání žádoucí. Snažil jsem se o co největší aranžérskou a kompoziční rozmanitost. Na své si přijdou jak milovníci pomalých tak i dynamických skladeb. Každou skladbu jsem přirozeně komponoval s myšlenkou na určité události, filmy, či postavy. V některých případech velmi konkrétně. Proto se můžete těšit na tematická youtubevidea, která budou některé skladby doplňovat. Dopředu můžu prozradit, že mám velice blízko ke komiksovým filmům a postavám. V pár případech se tedy zastavíme u několika hrdinů ze světa komiksového Marvelu i DC. Jednu nebo dvě skladby budou doprovázet záběry ze světa J.R.R. Tolkiena apod. Dle následujícího seznamu skladeb můžete odhadnout, o které se bude jednat:

1. Welcome! (5:20)

2. Through the Wormhole (2:10)

3. At the End of the World (2:15)

4. A sign of hope (2:00)

5. Our Last Dance (2:40)

6. Step out of the Shadows (2:00)

7. Power equals Responsibility (2:30)

8. Be carefull what you wish for (2:50)

9. Farewell my dear friend (3:55)

10. A Storm is coming (2:15)

11. Together (3:15)

12. Brave and Honest (3:05)

13. Children of the Gods (3:20)

14. Don´t give up! (3:55)

15. The Ocean is mine (3:05)

16. Deep in the mines (3:00)

17. When the dreams become true (3:10)

Začneme sedmičkou. Název skladby Power equals Responsibility myslím jasně napovídá, že jsem skladbu komponoval s myšlenkou na jednoho z nejslavnější komiksových hrdinů všech dob. Spider-mana. Už zítra (26.4.16) se můžete těšit na malou ochutnávku toho, co Vás čeká a v neděli (1.5.16) už si odbude premiéru celá skladba. Poté bych Vám chtěl každý týden představit jednu novou skladbu.

Na závěr bych chtěl tradičně děkovat, protože díku prostě nikdy není dost. Především Zdeňce Koryntové (manažerce Pražského Filmové Orchestru) za kontakt a doporučení, Zdeňkovi Nedvědovi za tuto neuvěřitelnou příležitost, za celý průběh a atmosféru při tvorbě. Pavlovi Marcelovi za mastering! Samozřejmě své nejbližší rodině, která mě od počátku podporuje a přítelkyni Lucce, která mi byla po celý projekt skvělou posluchačkou, kritičkou a hlavně člověkem, o kterého jsem se mohl opřít i v těch nejtěžších chvílích :).

Vám děkuji, pokud jste dočetli až sem a doufám, že se Vám skladby budou líbit!

J.V.

 

PS: Názvy skladeb se postupně stanou aktivními odkazy ke skladbám!