„Sledujte mě na sociálních sítích a
dozvíte se tak novinky, aktuality a informace o chystaných akcích a projektech"

BLOG 2: Zlomový rok

Druhý blog jsem měl v plánu napsat v průběhu předchozích měsíců už několikrát, konečně se mi to ale podařilo až dnes, na samém konci letošního roku. Roku plného zásadních životních událostí, o kterých by se snad dala napsat i celá kniha. Tento blog a tyto stránky jsou ale věnovány mému skladatelskému životu, a tak se budu přirozeně soustředit jen na něj. 

Od spuštění této webové prezentace uběhlo už dlouhých 6 měsíců. Stejně dlouhou dobu je na světě také moje skladba "Welcome!", kterou jsem v uplynulé době používal především jako nástroj k sebe-propagaci a hledání pracovních příležitostí. Úspěšný jsem byl u několika produkčních studií a také u většiny předních soukromých televizí. Rád bych teď poděkoval všem, kteří mi pomohli skladbu propagovat skrze sociální sítě, děkuji také za každý jediný názor, či "lajk" nebo shlédnutí na Youtube a poslech na Soundcloud. Moc si toho vážím! 

V uplynulé době jsem samozřejmě spoustu času věnoval kapele Rimortis, u které působím už téměř čtvrtým rokem. Od července jsme odjeli 20 akcí včetně koncertu na Masters of Rock (už čtvrtého v řadě!) nebo např. perfektního turné po celé ČR s kapelami Salamandra a Perseus, na které budu velice rád vzpomínat. Během prázdnin jsme také hudebně dokončili nové album s názvem "Ozvěny minulosti", kam jsem autorsky přispěl sedmi skladbami z deseti. Info o CD si můžete poslechnou zde, nebo si rovnou můžete pustit oficiálně zveřejněné skladby Divadlo v bílém a V Troskách, které tak trochu napovídají, co vás na celém CD čeká. Vydání alba se sice prozatím odkládá na příští rok, ale můžu vám slíbit, že se na něj vyplatí počkat. Fanoušci melodického speedmetalu si opravdu přijdou na své! Příští rok čeká Rimortis kromě vydání sedmé studiovky opět také spousta skvělých akcí, na které se moc těším. 

Velkou událostí a takovým katalyzátorem pro další události pro mě byla schůzka s dirigentem Pražského filmového orchestru, panem Jiřím Koryntou, jehož rady a připomínky k mé skladbě pro mě mají nepopsatelnou cenu. Náš více než hodinový rozhovor posunul mé skladatelské myšlení o velký kus dál a velmi mě těší, že jsme se také předběžně domluvili na možné budoucí spolupráci. Významnou osobnosti pro mě byla také samotná manažerka Pražského filmového orchestru Zdeňka Koryntová, která mě skrze naše telefonáty navedla na tu správnou cestu. Na cestu k fontáně :)...

Studio Fontána hraje v naši zemi prim na poli distribuce produkční hudby (hudby k profesionálnímu použití ve filmu, televizi, rádiu atd.). Distribuuje původní autorskou muziku všech žánrů do více než 30 zemí světa. Asi už tušíte že skladba "Welcome!" se pro mě stala jakousi bránou do tohoto vyhlášeno studia. Momentálně pro Studio Fontána komponuji projekt o 50 minutách filmové, "epické" trailerové hudby. Jsem velice nadšený z dosavadní komunikace s představitelem "Fontány" panem Zdeňkem Nedvědem a myslím, že jsme zatím nakročili tou správnou nohou. Touto cestou bych mu za dosavadní spolupráci moc rád poděkoval.  V nejbližších týdnech se mi snad podaří projekt zdárně dokončit a poté držte prosím palce! Mohou se dít velké věci :).

Do Nového roku bych Vám chtěl popřát především hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a klidu. Chtěl bych za celý rok poděkovat celé mé rodině, která mě v mém snu od počátku podporuje a samozřejmě mé přítelkyni Lucce, která každý můj další den proměňuje ve štěstí :).

PS: Jako opožděný dárek k Vánocům si ZDE můžete poslechnout jednu ukázku ze zmiňovaného projektu pro Studio Fontána.

 

J. V.